Profesor Politechniki Gdańskiej; wykładowca i badacz w zakresie zarządzania innowacjami, rozwoju nowych produktów i zarządzania środowiskowego; jej dorobek naukowy obejmuje ponad 70 publikacji, w tym Routledge 2021, 2022, 2023; uczestniczyła w 10 projektach badawczych realizowanych w ośrodkach akademickich; brała udział w programach europejskich (INNET, COSME, ERASMUS, LOCALISED - Horyzont 2020, NEPTUN - Europe Horizon) oraz licznych stażach na uczelniach zagranicznych (m.in. University of Michigan, Nanjing University of Aeronautics and Astronautics, Aalborg University, Karlsruhe Institute of Technology, Norwegian University of Science and Technology); współpracuje z firmami doradczo-szkoleniowymi, organizacjami klastrowymi oraz instytucjami otoczenia biznesu.
Dr inż. Patryk Chaja
KEZO
Uzyskał swój stopień naukowy doktora w Instytucie Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Nauk (IMP PAN) w 2012 roku w dyscyplinie budowa i eksploatacja maszyn. Od 2013 roku jest zaangażowany w rozwój KEZO Centrum Badawczego PAN w Jabłonnie pełniąc tam funkcję Koordynatora ds. Badawczo-Rozwojowych. Centrum Badawcze jest obiektem unikalny w skali kraju oraz Europy. Od początku swojego istnienia, obiekt ten wraz ze swoim zapleczem laboratoryjnym uchodzi za jedną z najnowocześniejszych jednostek badawczych tego typu w kraju, a także za granicą. Obecnie krąg zainteresowań naukowych doktora Chaji ściśle związany jest z infrastrukturą badawczą Centrum i skupia się na zagadnieniach dotyczących modelowania, zarządzania oraz wykorzystania OZE we współczesnych systemach energetycznych, ich pracy wyspowej, transformacji energetycznej, e-mobilności oraz magazynach energii.
dr inż. Maciej Gis
PSNM
Tytuł magistra inżyniera uzyskał wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Stopień doktora nauk technicznych obronił na wydziale Inżynierii Transportu Politechniki Poznańskiej. Ścieżka zawodowa Macieja Gisa skupia się na kwestiach naukowych. W Instytucie Transportu Samochodowego zajmował się szeroko pojętą tematyką ochrony środowiska w sektorze transportu. Poza pracą naukową Pan Maciej Gis rozwijał swoje zainteresowania aktywnie działając jako dziennikarz w czasopismach i na portalach o tematyce motoryzacyjnej. Obecnie piastuje stanowisko kierownika biura komunikacji w Polskim Stowarzyszeniu Paliw Alternatywnych oraz jest Kierownikiem kampanii elektromobilni.pl.
Szymon Biel
EVB
Prezes EVB sp. z o. o., jednej z czołowych firm zajmujących się produkcją stacji ładowania samochodów elektrycznych w Polsce. Z wykształcenia inżynier, absolwent Politechniki Krakowskiej, od początku swojej kariery zawodowej związany z nowoczesnymi technologiami i branżą elektromobilności. Jego pasja do zrównoważonego transportu oraz nowoczesnych rozwiązań energetycznych zaowocowała utworzeniem EVB sp. z o. o., które od lat wyznacza standardy w produkcji innowacyjnych i przyjaznych dla środowiska stacji ładowania.
Lukas Makurat
Parkit Sweden
Reprezentuje Parkit Sweden, szwedzką firmę specjalizującą się w nowoczesnych technologiach zarządzania parkingami, która ma aspiracje do dynamicznej ekspansji międzynarodowej. Parkit nie ogranicza się do tradycyjnych rozwiązań – firma wprowadza rewolucyjne systemy zarządzania przestrzenią parkingową, w tym zaawansowane aplikacje mobilne, automatyzację procesów płatności, a także integrację stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Dzięki nowoczesnym technologiom IoT i sztucznej inteligencji, Parkit zwiększa wydajność, komfort i efektywność zarządzania infrastrukturą parkingową, stając się liderem w tworzeniu inteligentnych miast przyszłości. Firma nieustannie rozwija innowacyjne rozwiązania, dbając o zrównoważony rozwój oraz optymalizację przestrzeni
Mariola Pasierowska
OVERCOME
Członek Zarządu firmy Overcome sp. z o.o. . Ekspert w zakresie zielonej transformacji transportu oraz infrastruktury do ładowania pojazdów nisko i zeroemisyjnych. Popularyzatorka zagadnień związanych z szeroko pojętą redukcją śladu węglowego w transporcie i flotach. Strategiczny doradca zarządów i biznesu w zakresie najnowszych technologii w zakresie elektromobilności. Od ponad 6 lat aktywnie działa w mediach społecznościowych i branżowych tytułach dzieląc się swoją wiedzą ekspercką i wskazówkami z zakresu dekarbonizacji.
Sławomir Staniszewski
FireMar
CEO firmy Firemar Inżynieria Pożarowa z doświadczeniem w monitorowaniu warunków bezpieczeństwa pracy, opracowywaniu instrukcji PPOŻ. oraz doradztwie w zakresie ochrony przeciwpożarowej dla firm i obiektów budowlanych. Absolwent Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie w zakresie inżynierii bezpieczeństwa pożarowego, Wyższej Szkoły Innowacji i Ekonomii w Lublinie na kierunku administracji bezpieczeństwa wewnętrznego oraz studiów podyplomowych z zarządzania BHP. Posiada certyfikaty Centrum Naukowo Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej w zakresie: przeciwwybuchowości - ATEX, instalacji fotowoltaicznych - PV, pojazdów elektrycznych i punktów ładowania – EV. Biegły sądowy przy Sądzie Okręgowym od 2015 roku, specjalizujący się w badaniu przyczyn pożarów i wybuchów. Posiada liczne kwalifikacje, w tym uprawnienia inżyniera pożarnictwa. Jako oficer Państwowej Straży Pożarnej odpowiedzialny za dowodzenie akcjami ratowniczo-gaśniczymi, szkoleniem strażaków oraz nadzorowaniem dokumentacji operacyjnej.
Agnieszka Gędłek
Strefa Zarządcy
praktyk zarządzania nieruchomościami z 20-letnim doświadczeniem (licencja zarządcy nr 11261). Autorka podcastu Strefa Zarządcy, gdzie mówi bez lukru o realiach pracy zarządcy. Prowadzi szkolenia dla zarządców oraz doradza, jak skokowo podnieść efektywność pracy w firmach zarządzających nieruchomościami. Inżynier budownictwa dwóch specjalizacji i certyfikowany project manager.
Joanna Kiec-Żajewska
FireMar
rzeczoznawca ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych. FireMar Inżynieria Pożarowa – Dyrektor zespołu ds. bezpieczeństwa pożarowego elektromobilności. Absolwentka inżynierii bezpieczeństwa pożarowego w Szkole Głównej Służby Pożarniczej (obecnie Akademia Pożarnicza). Doświadczenie w dziedzinie bezpieczeństwa pożarowego zdobywała zarówno w Państwowej Straży Pożarnej jak i jako rzeczoznawca ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych. Służąc w Państwowej Straży Pożarnej była wyznaczona do pełnienia służby w sektorze militarnym, gdzie przez ponad 14 lat zdobyła wiedzę i praktyczne umiejętności w zakresie prewencji przeciwpożarowej, dotyczącej szczególnie obiektów specjalistycznych. Równocześnie od 2013 roku jako rzeczoznawca ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych, jest autorką wielu dokumentów w zakresie bezpieczeństwa pożarowego dla prywatnych firm oraz instytucji publicznych w sektorach obiektów użyteczności publicznej, zamieszkania zbiorowego i budownictwa przemysłowo-magazynowego.
Jan Trzeciakowski
Elocity
Odpowiedzialny za budowę i animację sieci partnerów handlowcy Elocity. Wspólnie między innymi z Overcome doradza i obsługuje klientów w zakresie rozwiązań systemowych do stacji ładowania. Rozwija również sieć partnerów roamingowych Elocity, dzięki czemu zwiększa dostępność ogólnodostępnych stacji ładowania, do jak najszerszego grona kierowców samochodów elektrycznych. Odpowiada za szkolenia z oferty i funkcjonalności systemu Elocity. W zakresie rozwiązań flotowych odpowiada za rozwój systemu oraz analizę biznesową u dużych klientów. Posiada szeroką wiedzę z systemów zarządzania stajami, rozliczania płatnych usług ładowania, prawnych oraz sprzętowych.
Małgorzata Miller
Krotoski
radca prawny, ekspert w branży motoryzacyjnej. Członek Stowarzyszenia Prawników Rynku Motoryzacyjnego. Współpracuje z Kancelarią M. Krotoski Adwokaci i Radcy Prawni w Poznaniu. Od 13 lat zajmuje się obsługą prawną sieci dealerskich marek tj. Audi, VW, Porsche, Cupra, MG, BYD, Mercedes, KIA, marki Stellantis. Opracowuje wzorce umowne, regulaminy, prowadzi procesy reklamacyjne i spory sądowe. Szkoli pracowników z branży dealerskiej z zakresu prawa pracy, AML, RODO i aktualnie wdraża procedury sygnalistów. Uczestniczy jako prelegent w wydarzeniach branżowych, oraz nagrywa podcasty na YouTube i Spotify. Dużo publikuje w prasie motoryzacyjnej i w mediach społecznościowych oraz na portalach branżowych: www.samar.pl, www.warsztat.pl, www.motofocus.pl, www.polskiautohandel.pl, www.prawo.pl, www.sprm.pl oraz w miesięczniku Dealer i Menadźer Floty. Redaktorka portalu MotoPrawo.pl. W wolnym czasie zwiedza muzea motoryzacyjne w całej Europie, ostatnie to fabryka VW elektryków w Dreźnie i Alfa Romeo pod Mediolanem. Jeździ na wyścigi F1 by jeszcze bardziej poczuć klimat szybkich samochodów.
Ksawery Lesiecki
BUDIMEX
Jest kierownikiem ds. rozwoju rynku w Budimex Mobility. Odpowiedzialny za kluczowe aspekty funkcjonowania spółki będącej operatorem stacji, w tym za kwestie związane z projektowaniem i budową stacji ładowania, utrzymywaniem relacji z kluczowymi kontrahentami. Współodpowiedzialny za kształtowanie kierunków rozwoju spółki. Absolwent Politechniki Gdańskiej na wydziale Elektrotechniki i Automatyki (2003). Od początku pracy zawodowej związany z projektowaniem w energetyce zawodowej. W Grupie Budimex od października 2021 r. zaangażowany w budowanie segmentu elektromobilności.